Dołącz do nas

Blog

Kadzidła z różnych zakątków świata

Historia kadzideł jest fascynująca. Niesamowite jest to, że niezależnie od szerokości geograficznej, na całym świecie, równolegle pojawił się zwyczaj palenia aromatycznych roślin. Tak jakby w całym procesie istniała jakaś uniwersalna mądrość dostępna dla wszystkich ludzi. Indie, Tybet, Japonia, Chiny, tereny Ameryki Północnej, Południowej i Europa.

Przeczytaj więcej

Olejki eteryczne - poznaj ich właściwości

Olejki eteryczne to mieszaniny związków chemicznych typowe dla konkretnej rośliny i jej gatunku. Co ciekawe, ich skład może być inny w zależności od części rośliny, z której są wytwarzane. Tak jest na przykład w przypadku cynamonowca. Inaczej pachnie olejek z kory drzewa, a inaczej ten wytwarzany z jego liści.

Przeczytaj więcej

Świece sojowe, czym różnią się od parafinowych?

Świece sojowe zyskują na popularności z uwagi na to, że są bardziej przyjazne środowisku niż te parafinowe. Na czym polega ich przewaga? Przede wszystkim świece sojowe podczas palenia nie wytwarzają szkodliwych substancji, takich jak formaldehyd, toluen czy benzol. Nie dymią. Palą się o wiele dłużej niż tradycyjne świece.

Przeczytaj więcej

Oud, drewno agarowe, chuwar czy jinko?

Drewno agarowe jest niezwykle cenne ze względu na ukrytą w nim żywicę. To naturalne kadzidło kryje się pod wieloma nazwami, ponieważ cenione jest w wielu zakątkach świata; żywica ma też mnóstwo zastosowań leczniczych. Drewno agarowe znane jest od tysięcy lat, mówi się, że dobrej jakości oud jest cenniejszy niż złoto.

Przeczytaj więcej