Dołącz do nas

Blog

Świece sojowe, czym różnią się od parafinowych?

Świece sojowe zyskują na popularności z uwagi na to, że są bardziej przyjazne środowisku niż te parafinowe. Na czym polega ich przewaga? Przede wszystkim świece sojowe podczas palenia nie wytwarzają szkodliwych substancji, takich jak formaldehyd, toluen czy benzol. Nie dymią. Palą się o wiele dłużej niż tradycyjne świece.

Przeczytaj więcej

Oud, drewno agarowe, chuwar czy jinko?

Drewno agarowe jest niezwykle cenne ze względu na ukrytą w nim żywicę. To naturalne kadzidło kryje się pod wieloma nazwami, ponieważ cenione jest w wielu zakątkach świata; żywica ma też mnóstwo zastosowań leczniczych. Drewno agarowe znane jest od tysięcy lat, mówi się, że dobrej jakości oud jest cenniejszy niż złoto.

Przeczytaj więcej

Kadzidła – krótki przewodnik. Dowiedz się więcej na temat różnych rodzajów kadzideł.

Pachnące drewienka, żywice, zioła i olejki od tysiącleci wykorzystywane były w celach medycznych oraz religijnych. Ich zapach towarzyszył wielu zabiegom leczniczym oraz ceremoniom, wpływając korzystnie na samopoczucie. Co ciekawe, kadzidła w różnych formach, niezależnie od siebie pojawiły się na całym świecie.

Przeczytaj więcej

Palo santo – skąd pochodzi, jakie ma właściwości i jak z niego korzystać?

Palo santo (bursera graveolens) to gatunek drzewa, który rośnie w Peru, Ekwadorze oraz innych krajach Ameryki Południowej. Drzewo pochodzi z tej samej rodziny co mirra czy kopal. Żywica wydziela charakterystyczny, silny zapach przypominający mieszankę cytrusów, mięty, sosny z lekko pudrowymi nutami.

Przeczytaj więcej